Z tohto zápasu to bolo všetko. Ďakujem za pozornosť a prajem pekný večer.

Štatistiky:

Strely na bránku: 34:27
Zákroky brankárov: 4/15:32
Vylúčenia: 14:11

Nitra v priam šialenej konfrontácii vyhrala v Michalovciach 8:2, celý priebeh stretnutia sprevádzali nekončiace vylúčenia. Symbolicky sa ani posledné sekundy duelu nehrali v plnom počte hráčov na ľadovej ploche. Po dvoch zápasoch série viedli „corgoni" 2:0 na víťazstvá.

60:00
Zápas sa skončil.

58:54
Nitrania na záver získali ďalšiu presilovku, Samuela Bučeka nedovolene bránil Max Newton. Dve minúty vyfasoval za hrubosť.

58:12
Cibákova rana od modrej čiary bola ešte tečovaná, puk skončil za Aittokalliovou bránkou.

57:35
Ani jedno z mužstiev sa už niekoľko desiatok sekúnd nedokázalo usadiť v ofenzíve, puk iba manévroval zo strany na stranu.

54:41
Nitrania mali na dosah deviaty gól, v tutovke ale iba opečiatkovali bránkovú konštrukciu. Puk sa do nej prudko odrazil po zákroku Glosára.

54:30
V oslabení unikla trojica Michalovčanov, presný zásah z toho nebol. Nezvolili ideálne riešenie.

54:07
Skórovať mohol Newell, z dobrej pozície ale neuspel. Na ľad sa už vrátil Bodák.

53:47
Takmer minútovú kombináciu Nitry ukončil strelou z prvej Cotton, vychytal ho Glosár.

52:51
Vylúčení nebolo dosť, Samuel Solenský doplnil Martina Bodáka na trestnej lavici. Aj on bol potrestaný za krosček, ďalšie dve minúty.

52:26
Vo vlastnom oslabení unikli domáci, z ľavého krídla zakončil Vašaš. Aittokallio puk chytil.

52:02
Rozhodcovia avizovali vylúčenie na strane domácich, hra sa však zhruba minútu. Nitrania si iba vymieňali puk po celej dĺžke a šírke ľadovej plochy. Dvojminútový trest za krosček napokon obdržal Martin Bodák.

50:12
2:8 – Nitra dala gól! Hostia prišli o puk, prakticky ihneď ho ale získali naspäť. Chybu v rozohrávke potrestal nechytateľnou strelou JAKUB LACKA, Vladimíra Glosára prepálil z otočky.

Asistencia: František Gajdoš, Dávid Okoličány

49:31
Glosár zneškodnil Gajdoša, pokračujúci nitriansky útok už výraznejšie nebezpečnú ranu nepriniesol.

48:39
Bubela vyhral súboj o puk v neutrálnej zóne a prihral Jacksonovi, ten ale na hrací nástroj nedosiahol, pas bol pridlhý. Rozhodcovia odpískali zakázané uvoľnenie.

48:03
Z otočky prudko vystrelil Solenský, hradbu tiel medzi kruhmi ale neprepálil. Puk sa potom dostal von z nitrianskej obrannej tretiny.

47:41
Hrnka sa pokúsil o hetrikový gól, proti bol ale pozorný Glosár. Strelu vytesnil do rohu.